Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Kozłowskim połączone z promocją jego tomiku poezji „Mżawka niezapominajek” i najnowszej powieści „Przemijanie”.
W Światowy Dzień Poezji, który przypada na 21 marca, Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowała dla miłośników literatury nie lada gratkę. Tego dnia w Starym Ratuszu w Olsztynie odbędzie się premiera tomiku wierszy „Mżawka niezapominajek” oraz powieści „Przemijanie”. O swojej poezji i nowej książce opowie sam autor Krzysztof Kozłowski. Z pewnością będzie to wieczór pełen literackich inspiracji, które skłonią do refleksji nad przemijaniem życia i ludzi.
„Wiersze Kozłowskiego są przede wszystkim uczciwe. Dostrzegam w nich właściwą szczerej poezji substancję dobra, poprzez którą autor pragnie podzielić się doświadczeniem życia, wzruszeniem, poszukiwaniem sensu tego, co zgrzyta, rwie, co cierniste i nęka. Jest w tych utworach dużo odwagi w wyznawaniu męskiej łzy i sporo utrwalonych prób okiełznania pogmatwanej codzienności. Próby te, choć zwykle ujęte w mowę ufną, podległą intuicji Boga, zdają się czasem ujawniać żal powodowany rozczarowaniem” – pisze o jego poezji dr Tomasz Żurawlew.
„Obcowanie z jego tekstem jest niczym trzepot skrzydeł kolibra, a drżenie, które wywołuje, przenika każdą komórkę ciała i zmusza do rozmyślań o miłości, o cenie, jaką za nią płacimy oraz o kruchości i złudności naszego szczęścia” – charakteryzuje jego prozę Justyna Koch.
Podczas spotkania nie zabraknie czasu na pytania, rozmowy z autorem i autografy! A każdy, kto zakupi powieść „Przemijanie”, tomik poezji otrzyma w prezencie.
Krzysztof Kozłowski – dziennikarz, publicysta, fotoreporter, poeta i pisarz. Urodził się w Nidzicy. Mieszka na jednej z podolsztyńskich wsi. W swoim dorobku ma dwie powieści: „Góra Przemienienia” (2008 r.) i „Dwie drogi” (2012 r.). Po latach przerwy czytelnicy mogą sięgnąć nie tylko po jego nową powieść; mogą poznać poezję, która „pozwala wolnym wzlecieć w uszczęśliwienie”.
Zapraszamy! WBP, Stary Ratusz w Olsztynie, ul. Stare Miasto 33.
21 marca 2025 r., początek godz. 17.00. Wstęp wolny!