Instytut Pamięci Narodowej, powstały 19 stycznia 1999 roku na mocy ustawy z 18 grudnia 1998 roku, organizacja nieposiadająca osobowości prawnej, została powołana w celach badawczych, edukacyjnych, ochrony dziedzictwa narodowego, śledczych, lustracyjnych oraz wydawniczych.
Znaczenie IPN jest epokowe dla ochrony polskiego kodu kulturowego, atakowanego ze szczególną zaciekłością przez nihilistyczne oraz lewackie agenturalne ośrodki działające w Polsce.
Obok zbrodni komunistycznych dokonanych przez „pachołków Moskwy” (PZPR, UB, SB), IPN bada sfery wpływów zagranicznych uderzających w suwerenność Polski. Czyli oprócz „resortowych dzieci i wnuków”, postkomuny oraz budowniczych Okrągłego Stołu zainteresowanymi w unicestwieniu IPN są Niemcy oraz Rosjanie!
Dlatego ważną sprawą jest niedopuszczenie do „domknięcia układu” antypolskiego. Polacy, którym na sercu jest dobro Ojczyzny, nie mogą dopuścić do wyboru na prezydenta Trzaskowskiego niepotrafiącego zarządzać stolicą!
Podczas prezesury Janusza Kurtyki oraz obecnej Karola Nawrockiego, IPN realizuje kompleksowo misję ochrony pamięci historycznej państwa polskiego, co wywołuje ataki liberalno-lewackiej ferajny „13 grudnia”.
Jednym z zajadłych wrogów IPN jest Michnik ze swoją „Gazetą Wyborczą”, który nie może znieść obecnej polityki, szczególnie wydawniczej IPN.
Sztandarowym wydawnictwem IPN jest Biuletyn IPN (miesięcznik), który na bieżąco ukazuje cykliczne rocznice oraz ukazuje „białe plamy” naszych dziejów. Wydawane są pozycje książkowe, które w momencie ukazania się w księgarniach stają się „białymi krukami”. Wielką popularnością cieszy się seria poświęcona dowódcą leśnych oddziałów – niezłomnych, walczących z czerwonymi kolaborantami!
Dlatego obrona IPN w obecnej strukturze organizacyjnej jest niezbędna dla kształtowania patriotycznych postaw polskiego społeczeństwa!
Henryk Pejchert